>

Zprávy

• JVC Hráč a trenér měsíce: Sparťanský double. V dubnu vyhráli Birmančevič a Priske

03/05/2024 | Aktuální zprávy
      Fotbalisté Sparty usilují ve FORTUNA:LIZE o obhajobu titulu a i po skončení měsíce dubna mají k poháru pro mistra nejblíže ze všech týmů. Mezi velké tahouny Letenských jednoznačně patří Srb Veljko Birmančevič. Také zásluhou jeho gólového a bodového příspěvku nasbírali pod taktovkou trenéra Briana Priskeho v základní části o čtyři body více než druhá Slavia. To se projevilo v tradičních anketách F:L. Birmančevič se stal JVC Hráčem měsíce, Priske potřetí v sezoně JVC Trenérem měsíce.
    • Sparta rozstřílela Olomouc a základní část vyhrála o čtyři body před Slavií

28/04/2024 | Reportáže
      Sparťanští fotbalisté vyhráli v posledním 30. kole základní části FORTUNA:LIGY v Olomouci 4:1 a před nadstavbovou částí udrželi na čele tabulky čtyřbodový náskok před druhou Slavií. V úvodním dějství se za hosty dvakrát trefil kapitán Ladislav Krejčí, po změně stran další góly přidali Veljko Birmančevič a Jan Kuchta. Za Sigmu snížil střídající Jáchym Šíp. Hanáci zakončili základní část na osmém místě a ve Skupině o Evropu vyzvou Hradec Králové.
    • Sparta doma přestřílela Baník a v tabulce si pojistila první místo

20/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty ve šlágru 29. kola FORTUNA:LIGY porazili Ostravu v přestřelce 4:3 a upevnili si vedení v tabulce. Obhájce titulu zvýšil náskok před druhou Slavií na pět bodů, pražský rival Letenských má ale k dobru nedělní zápas s Olomoucí. Sparťané v napínavém druhém poločase nad Baníkem dvakrát vedli o tři branky, hosté však duel v závěru zdramatizovali. Dva góly dal Jan Kuchta, jednou se za domácí prosadili Veljko Birmančevič a střídající Lukáš Haraslín. Za Slezany skórovali Jiří Klíma a střídající Filip Kubala, vlastní branku si dal kapitán Pražanů Ladislav Krejčí.
    • Sparta předvedla dokonalý obrat v Ďolíčku. Hrdinou se stal Birmančevič

13/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty zvítězili po obratu v 28. kole FORTUNA:LIGY na stadionu Bohemians 1905 3:1. Obhájce titulu se posunul do čela neúplné tabulky o dva body před městského rivala Slavii, která se v nedělním šlágru představí v Plzni. "Klokani" vedli v pražském derby po gólu Lukáše Hůlky, hosté ale na přelomu poločasů obrátili vývoj zásluhou Martina Vitíka a Veljka Birmančeviče, který v 74. minutě přidal pojistku.
    • Sparta Boleslav ani podruhé v sezoně neporazila, Středočeši odvezli bod

07/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty v 27. kole FORTUNA:LIGY doma pouze remizovali s Mladou Boleslaví 1:1 a v tabulce ztrácejí bod na vedoucího městského rivala Slavii. Středočeši vedli na Letné po vlastní brance Kaana Kairinena, v závěru první půle vyrovnal Veljko Birmančevič. Od 59. minuty dohrávali obhájci titulu bez vyloučeného Ángela Preciada.
    • Sparta zdolala České Budějovice a odpověděla na sobotní vítězství Slavie

31/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty po reprezentační pauze zvítězili ve 26. kole FORTUNA:LIGY v Českých Budějovicích 1:0. Jediný gól utkání dal v 17. minutě Veljko Birmančevič, při jehož střele chyboval domácí brankář Martin Janáček. Obhájce titulu z Letné porazil v nejvyšší soutěži Dynamo počtvrté za sebou a nadále vede tabulku o bod před Slavií. Jihočeši potřetí z minulých čtyř kol prohráli a zůstali poslední s jednobodovou ztrátou na Karvinou.
    • Sparta pokořila Hradec Králové a vrátila se do čela tabulky před Slavii

17/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty v 25. kole FORTUNA:LIGY porazili doma Hradec Králové 2:1. Obhájce titulu poslal v 16. minutě do vedení Veljko Birmančevič a pojistku přidal na začátku druhé půle Jan Kuchta. V páté minutě nastavení už jen snížil střídající Matěj Koubek.
    • Plzeň ve šlágru čtyřmi góly rozložila mistra. Sparta padla podruhé v sezoně

10/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty utrpěli ve šlágru 24. kola FORTUNA:LIGY v Plzni debakl 0:4 a v čele tabulky mají už pouze jednobodový náskok před druhou Slavií. Západočechy poslal před vyprodaným stadionem v 45. minutě do vedení Tomáš Chorý, čtyři minuty po pauze zvýšil Cheick Souaré. Za chvíli dostal červenou kartu hostující kapitán Ladislav Krejčí a Viktoria přesilovku využila k dalším dvěma gólům. Nejprve se prosadil lídr tabulky kanonýrů Pavel Šulc a v 70. minutě podruhé Chorý.
    • Sparta zvítězila na Slovácku, rozhodl po přestávce Birmančevič

25/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty zvítězili ve 22. kole FORTUNA:LIGY na Slovácku 3:1 a vedou tabulku o čtyři body před pražským rivalem Slavií, s níž se příští týden utkají v domácím poháru i v nejvyšší soutěži. Obhájce titulu v Uherském Hradišti poslal do vedení v 11. minutě Martin Vitík, chvíli nato vyrovnal Pavel Juroška, ale Veljko Birmančevič a střídající Lukáš Haraslín po přestávce rozhodli o deváté ligové výhře hostů za sebou.
    • Vedoucí Sparta si poradila s Karvinou, Slezany načal trefou nůžkami Krejčí

10/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty začali jarní část sezony FORTUNA:LIGY vítězstvím 3:0 na hřišti nováčka z Karviné. Pražany poslal v utkání 20. kola v prvním poločase do vedení kapitán Ladislav Krejčí a po přestávce zvýšili Adam Karabec s Janem Kuchtou. Obhájce titulu v nejvyšší soutěži posedmé za sebou vyhrál a vede neúplnou tabulku o osm bodů před městským rivalem Slavií, která má dva zápasy k dobru. Slezané šest kol po sobě nezvítězili a zůstali čtrnáctí. Ve středu je čeká odložený domácí duel s Pardubicemi.
    • Sparta šla proti Teplicím brzy do deseti, po obratu ale přesto dokázala vyhrát

17/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty zakončili podzimní část sezony FORTUNA:LIGY výhrou 2:1 po obratu nad Teplicemi, přestože v utkání 19. kola od čtvrté minuty dohrávali bez vyloučeného Lukáše Sadílka. Hosty poslal do vedení ve 13. minutě Muhammad Jásir, po změně stran ale vyrovnal Ladislav Krejčí a v 90. minutě dokonal otočku střídající Victor Olatunji.