5SK Dynamo České Budějovice3339:6728
    6FC Zlín3339:6627
    27. kolo, Základní část | neděle 12/05/2013, 19:00 | Generali Arena | TV Fanda

Návštěva: 8 152 diváků (44 % z kapacity 18 349)

Motivovaní sparťané začali aktivněji, už v páté minutě se ve slibné šanci ocitl Kadlec. Bohužel pro domácí příznivce trefil jen brankáře Millera. Šance si vypracovával i Lafata, boleslavskou branku však neohrozil. Postupně se však aktivita domácích vytrácela. Hosté si vypracovali největší šanci první půle až v samém závěru, avšak Sivrič poslal míč pouze k protějšímu praporku. A tak se potvrdilo staré známé pravidlo nedáš - dostaneš.

Krejčí se v nastaveném čase dostal k míči a poslal do vápna skvělý centr, na který si naskočil David Lafata, jenž umístěnou hlavičkou poslal domácí do vedení. Rozhodčí Franěk nenechal hosty ani rozehrát a odpískal konec prvního dějství.

I druhý poločas začali aktivněji domácí, kteří přidali i druhou branku. V 62. minutě fauloval rozeběhnutého Hušbauera Ševinský a Boleslavští za jeho čin zaplatili hned dvakrát. Jednak žlutou kartou a navíc inkasovanou brankou. Standartní situaci rozehrál Vácha, jenž svým centrem přesně našel Jiřího Jarošíka. Ten překonal Millera stejně jako Lafata hlavičkou.

Dvacet minut před koncem zápasu začala hostující ofenziva propadat a sparťané chodili do častých protiútoků. Nejprve na Millera nevyzrál unikající Kadlec, ovšem o minutu později přidal svůj druhý gól David Lafata, jenž postupoval na hostujícího gólmana úplně sám. Sparťanský snajpr se prosadil i potřetí a v 89. minutě završil hattrick.

Letenští tak stáhli ztrátu na Plzeň, ta po tomto kole povede ligu o dva body.

AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav 4:0 (1:0)

Branky: 45+1. David Lafata, 62. Jiří Jarošík, 73. David Lafata, 89. David Lafata.

ŽK: 61. František Ševinský (MBO).

Rozhodčí: Pavel Franěk – Ivo Nádvorník, Jan Paták.

Diváci: 8 152.

Sparta: Vaclík – Vidlička (76. Kadeřábek), Švejdík, Jarošík, Hybš – Hušbauer (80. Čermák), Vácha, Matějovský – Kadlec (82. Přikryl), Lafata, Krejčí.

Mladá Boleslav: Miller – Bořil, Kúdela, Ševinský (75. Smejkal), Šírl – Sivrić, Opiela, Ščuk, Ondřejka (67. Sloboda) – Chramosta (53. Štohanzl), Nešpor.