>

Zprávy

• Plzeň třikrát udeřila po přestávce a doma vynulovala Teplice

28/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně v posledním 30. kole základní části FORTUNA:LIGY porazili doma Teplice hladce 3:0 a už před nadstavbovou částí si zajistili nejhůře konečné třetí místo v tabulce. Západočeši rozhodli zápas po změně stran, kdy se dvakrát trefil Tomáš Chorý a jednou střídající Matěj Vydra.
    • Slovácko po třech prohrách zabralo remízou s Plzní

21/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně po čtvrtečním vyřazení ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy s Fiorentinou remizovali ve 29. kole FORTUNA:LIGY na Slovácku 1:1. Do vedení poslal Západočechy na konci první půle Idjessi Metsoko, v 73. minutě vyrovnal z pokutového kopu Vlastimil Daníček.
    • Plzeň podruhé v sezoně vyzrála na Slavii, ta je druhá o dva body za Spartou

14/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie ve šlágru 28. kola FORTUNA:LIGY nečekaně prohráli v Plzni 0:1 a přišli o vedení v tabulce. Červenobílí dva duely před koncem základní části ztrácejí z druhého místa dva body na obhájce titulu Spartu. Šlágr ve vyprodané Doosan Areně rozhodl ve prospěch aktivnějších domácích v 87. minutě Pavel Šulc, který se 15. brankou v ligové sezoně dotáhl na lídra tabulky kanonýrů slávistu Václava Jurečku.
    • Bez branek. Karviná s Plzní si rozdělily body, Viktoria přišla o Sýkoru

06/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně nečekaně remizovali v 27. kole FORTUNA:LIGA v Karviné bez branek a ani podruhé v sezoně nováčka nejvyšší soutěže neporazili, na podzim mu doma podlehli 0:1. Viktoria je pevně usazena na třetí příčce tabulky, ve čtvrtek ji čeká úvodní utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy s Fiorentinou. Na něj si chystala i záložníka Jana Sýkoru, který se však brzy zranil a musel být vystřídán. Slezané navzdory zisku cenného bodu zůstali předposlední.
    • Liberec vyloupil Plzeň! Překvapivou výhru Slovanu vystřelil dvougólový Kulenovič

30/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně po reprezentační pauze ve 26. kola FORTUNA:LIGY doma nečekaně podlehli Liberci 1:3 a prohráli poprvé na jaře a po 16 soutěžních zápasech. Všechny branky padly až v druhém poločase. Slovan poslal v 64. minutě do vedení Matěj Chaluš, za čtyři minuty srovnal střídající Idjessi Metsoko, ale vzápětí vrátil hostům náskok Luka Kulenovič, který se pak trefil ještě jednou.
    • Plzeň díky využité přesilovce uspěla v Jablonci a vyhrála pošesté v řadě

17/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně zvítězili v 25. kole FORTUNA:LIGY v Jablonci 2:1 a upevnili si třetí místo. Cestu k šesté ligové výhře v řadě otevřel Lukáš Hejda. Po změně stran sice střídající Jan Chramosta vyrovnal, ale po vyloučení domácího Matěje Polidara vstřelil šest minut před koncem vítězný gól Tomáš Chorý. Severočeši prohráli po čtyřech kolech, doma v lize vyšli bodově naprázdno po šesti zápasech a poprvé od říjnového zápasu s Bohemians a v tabulce zůstali desátí.
    • Plzeň ve šlágru čtyřmi góly rozložila mistra. Sparta padla podruhé v sezoně

10/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty utrpěli ve šlágru 24. kola FORTUNA:LIGY v Plzni debakl 0:4 a v čele tabulky mají už pouze jednobodový náskok před druhou Slavií. Západočechy poslal před vyprodaným stadionem v 45. minutě do vedení Tomáš Chorý, čtyři minuty po pauze zvýšil Cheick Souaré. Za chvíli dostal červenou kartu hostující kapitán Ladislav Krejčí a Viktoria přesilovku využila k dalším dvěma gólům. Nejprve se prosadil lídr tabulky kanonýrů Pavel Šulc a v 70. minutě podruhé Chorý.
    • Plzeň vyhrála v Pardubicích a uspěla počtvrté v řadě. Šulc dal dva góly

02/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně zvítězili ve 23. kole FORTUNA:LIGY na hřišti oslabených Pardubic 3:2 a upevnili si třetí místo v tabulce. Domácí už od šesté minuty hráli bez vyloučeného Denise Halinského, přesilovku využili na přelomu poločasů Lukáš Kalvach a dvakrát nejlepší střelec aktuálního ročníku ligy Pavel Šulc. Východočeši zdramatizovali utkání zásluhou Kryštofa Daňka a vlastního gólu Kalvacha.
    • Rychlý nástup Plzně rozhodl, Viktoria vyhrála na půdě Bohemians

17/02/2024 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Plzně v 21. kole FORTUNA:LIGY zvítězili na stadionu Bohemians 1905 2:0 a upevnili si třetí místo v tabulce. Západočeši rozhodli zápas v Ďolíčku už v úvodních 12 minutách, během nichž se trefili Tomáš Chorý a nejlepší týmový střelec v sezoně Pavel Šulc.
    • Plzeň díky trefě Cadua v nastavení skolila Baník a slaví první jarní výhru

13/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně zvítězili v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY v Ostravě 1:0. Západočeši rozhodli v třetí minutě nastavení, kdy se trefil bývalý hráč Baníku Brazilec Cadu. Viktoria si po sobotní remíze s Mladou Boleslaví připsala první vítězství v jarní části sezony, v nejvyšší soutěži pošesté za sebou neprohrála a zvýšila svůj náskok na třetím místě tabulky před čtvrtým Slováckem na čtyři body. Slezané v lize potřetí za sebou utrpěli porážku a zůstali osmí.
    • JVC Hráč a trenér měsíce: Havlík obhájil prvenství, mezi trenéry vyhrál Koubek

22/12/2023 | Aktuální zprávy
      Stejně jako měsíc zpátky se mu dařilo a podruhé v řadě ovládl tradiční anketu FORTUNA:LIGY. Ocenění JVC Hráč měsíce opět získal záložník Slovácka Marek Havlík, jenž s deseti góly přezimuje na čele tabulky střelců a k tomu vytvořil nový rekord. Druhé prvenství v anketě během aktuální sezony nejvyšší soutěže zaznamenal i trenér Plzně Miroslav Koubek (poprvé triumfoval v srpnu). Viktoria pod jeho vedením neztratila v prosincových ligových zápasech ani bod a v tabulce s utkáním k dobru figuruje v elitní trojce.
    • Plzeň otočila duel v Olomouci, Západočechům pomohla Digaňova chyba

17/12/2023 | Reportáže
      Plzeňští fotbalisté zvítězili v 19. kole FORTUNA:LIGY v Olomouci 3:1 a zimní přestávku stráví na třetím místě neúplné tabulky. Domácí poslal do vedení už v deváté minutě Denis Ventúra, ale bleskově vyrovnal Pavel Šulc a v poslední minutě první půle dokonal obrat Sampson Dweh. Pojistku Viktorie po změně stran přidal v páté minutě nastavení střídající Matěj Vydra.