>

Zprávy

• Hradec otočil duel s Olomoucí a do odvety půjde s dvougólovým náskokem

05/05/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Hradce Králové v úvodním semifinálovém utkání nadstavbové Skupiny o Evropu FORTUNA:LIGY porazili doma Olomouc 3:1 a vykročili za postupem do finále. Sigma vedla díky trefě Jáchyma Šípa. O branky vítězů se postarali Danielové Vašulín a Horák, vlastní gól si dal Juraj Chvátal. Odveta na Hané se hraje za týden. Postupující se ve finále utká s lepším z dvojice Teplice - Liberec (2:0).
    • Slavia zvládla poslední zápas základní části, rozhodly slepené góly Provoda a Chytila

28/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie zvítězili v utkání 30. kola FORTUNA:LIGY v Hradci Králové 2:1 a na druhém místě tabulky před nadstavbou dál ztrácejí čtyři body na vedoucí Spartu. Vršovický tým v nejvyšší soutěži vyhrál po dvou duelech a boj o titul udržel po základní části otevřený. Branky Pražanů vstřelili na konci první půle Lukáš Provod a Ondřej Zmrzlý, v nastaveném čase snížil Karel Spáčil. Východočeši prohráli teprve druhé z posledních 11 kol a do skupiny o Evropu půjdou z deváté příčky, v semifinále narazí na Olomouc.
    • Souboj Liberce a Hradce Králové branky nenabídl

21/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Liberce remizovali v utkání 29. kola FORTUNA:LIGY s Hradcem Králové bez branek. Oba soupeři se ucházejí o postup do skupiny o titul. Slovan se ziskem bodu posunul na šesté místo v neúplné tabulce, devátí "Votroci" na něj dál ztrácejí dva body a pod vedením trenéra Davida Horejše zatím prohráli pouze na Spartě. Kouč je po svém nástupu jinak dovedl ke čtyřem výhrám a dvěma remízám.
    • Hradec Králové zvítězil ve třetím utkání v řadě, výhru nad Slováckem trefil Harazim

13/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Hradce Králové v 28. kole FORTUNA:LIGY porazili doma Slovácko 1:0 a potřetí za sebou zvítězili. Východočechům zařídil triumf a posun na osmou příčku neúplné tabulky v 77. minutě Štěpán Harazim. Celek z Uherského Hradiště prohrál třetí ligový zápas po sobě a ze šestého místa, které jako poslední zajišťuje účast v nadstavbové skupině o titul, má na "Votroky" už jen tříbodový náskok.
    • Hradec Králové uspěl proti Teplicím, pomohla mu chyba brankáře Grigara

07/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Hradce Králové ve 27. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Teplicích 1:0 a ovládli i druhý vzájemný duel v sezoně. Teprve druhou venkovní výhru v ročníku nejvyšší soutěže zařídil "Votrokům" gólem v šesté minutě útočník Daniel Vašulín. Východočeši zvítězili potřetí z posledních čtyř kol a poskočili na deváté místo tabulky o bod před dnešního soupeře.
    • Spáčil druhým gólem ve FORTUNA:LIZE zařídil Hradci vítězství nad Karvinou

31/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Hradce Králové v utkání 26. kola FORTUNA:LIGY porazili Karvinou 2:1 a posunuli se na 11. místo tabulky. Domácí poslal v 25. minutě do vedení Štěpán Harazim, jeho spoluhráč Jakub Klíma ještě do pauzy vlastní brankou srovnal. V nastavení první půle dostal červenou kartu hostující Amar Memič a přesilovku využil v 65. minutě Karel Spáčil. Slezský nováček zůstal na předposlední příčce tabulky, poslední České Budějovice však mají večerní zápas se Spartou k dobru.
    • Sparta pokořila Hradec Králové a vrátila se do čela tabulky před Slavii

17/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty v 25. kole FORTUNA:LIGY porazili doma Hradec Králové 2:1. Obhájce titulu poslal v 16. minutě do vedení Veljko Birmančevič a pojistku přidal na začátku druhé půle Jan Kuchta. V páté minutě nastavení už jen snížil střídající Matěj Koubek.
    • Hradec si v derby poradil s Pardubicemi, doma rozhodl po přestávce

09/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Hradce Králové porazili doma ve 24. kole FORTUNA:LIGY východočeského rivala Pardubice 2:0. Derby rozhodli po změně stran brankami bývalý hráč soupeře Filip Čihák a Daniel Vašulín. "Votroci" i ve druhém utkání pod novým trenérem Davidem Horejšem bodovali a ani v pátém zápase jarní části nenašli přemožitele, vyhráli však poprvé po pěti kolech. V neúplné tabulce se posunuli na 11. místo. Pardubice v lize počtvrté za sebou nezvítězily a zůstaly třinácté.
    • Horejš začal s Hradcem remízou v Jablonci. Domácí dohrávali v deseti

02/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Jablonce v utkání 23. kola FORTUNA:LIGY remizovali doma s Hradcem Králové 1:1. V souboji sousedů v tabulce otevřel v páté minutě skóre hostující Karel Spáčil, z penalty ještě do přestávky vyrovnal Jan Chramosta. Severočeši dohrávali o deseti poté, co byl v 65. minutě vyloučen Haiderson Hurtado. "Votroci" si v premiéře pod trenérem Davidem Horejšem, který po minulé sezoně skončil právě v Jablonci, připsali i ve čtvrtém jarním utkání nerozhodný výsledek. Severočeši mají na kontě v této ligové sezoně už 10 remíz, což je nejvíce ze všech týmů.
    • První bezbrankový zápas dne: Hradec si podělil body s Mladou Boleslaví

24/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Hradce Králové remizovali doma ve 22. kole FORTUNA:LIGY s Mladou Boleslaví 0:0. Oba týmy prodloužily čekání na vítězství v nejvyšší soutěži. "Votroci" nevyhráli čtyřikrát za sebou, Středočeši dokonce osmkrát. Mladá Boleslav zůstala v neúplné tabulce sedmá, zatímco Východočeši třináctí.
    • Bez branek. Olomouc a Hradec Králové si na Hané rozdělily po bodu

17/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Olomouce remizovali doma v 21. kole FORTUNA:LIGY s Hradcem Králové bez branek. Počtvrté za sebou tak na hřišti Hanáků skončil vzájemný zápas v lize nerozhodně. Sigma zvítězila v jediném z posledních devíti kol a klesla na šesté místo. Východočeši zase vyhráli v jediném z minulých osmi ligových duelů a jsou třináctí.
    • Hradec ztratil dvougólový náskok, bod pro Bohemians zařídil Shejbal

11/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Bohemians 1905 v úvodu jarní části FORTUNA:LIGY zachránili v Hradci Králové remízu 2:2 díky dvěma gólům střídajícího Jana Shejbala ze závěrečné desetiminutovky. Východočechům předtím zařídili v utkání 20. kola dvoubrankový náskok Filip Čihák s Danielem Vašulínem.
    • Kanonáda v prvním poločase. Zlín vstřelil čtyři branky a poráží Hradec Králové

16/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Zlína v 19. kole FORTUNA:LIGY rozdrtili Hradec Králové 4:0. O vysoké výhře rozhodli už během úvodního dějství, kdy dvakrát skóroval Filip Žák a jednou se trefili Jakub Janetzký a Lukáš Bartošák. "Ševci" zvítězili po třech zápasech nejvyšší soutěže a přezimují na předposledním 15. místě tabulky. K dobru mají odložený duel se Slavií. Hradec nenavázal na středeční výhru v Českých Budějovicích a do jarní části vstoupí z 12. místa.
    • Dynamo prohrálo sedmý zápas v řadě, proti Hradci mu zlomil vaz jeho bývalý hráč Čmelík

13/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Českých Budějovic v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY prohráli s Hradcem Králové 0:2 a po sedmé porážce za sebou jim v tabulce stále patří poslední místo. Východočeši, o jejichž vítězství rozhodli brankami v úvodním dějství Lukáš Čmelík a Jakub Kučera, naplno bodovali po čtyřech kolech a jsou jedenáctí. Zápas se měl původně hrát před dvěma týdny, ale kvůli přívalu sněhu byl odložen.
    • Zápas plný zvratů ovládl Baník, Tanko složil Hradec dvěma góly v závěru

09/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy v 18. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Hradci Králové po obratu 3:2. Skóre otevřel v sedmé minutě Ewerton, domácí ale po gólu Daniela Horáka ze 14. minuty a penaltě Václava Pilaře ze závěru první půle stav otočili. Baníku zařídil tři body a posun na šesté místo neúplné tabulky dvěma trefami Abdullahi Tanko, jenž se prosadil v 82. a 89. minutě. "Votroci" prohráli v lize po čtyřech zápasech a zůstávají na 12. příčce. Slezané navázali na vítězství 2:0 z úvodního vzájemného utkání sezony a uspěli po dvou porážkách. Šesté místo udrží, pokud v neděli Mladá Boleslav nevyhraje na hřišti pražské Slavie.