4MFK Karviná3437:6229
    5SK Dynamo České Budějovice3441:6929
    6FC Zlín3440:6827

Jablonec díky gólu Štěpánka uspěl na Slovácku a posunul se na desáté místo

Fotbalisté Slovácka ve 24. kole FORTUNA:LIGY prohráli s Jabloncem 0:1. O nečekaném vítězstvím Severočechů rozhodl po hodině hry obránce David Štěpánek. Tým z Uherského Hradiště ani ve třetím domácím zápase na jaře nebodoval a prohrál počtvrté z posledních pěti kol, navzdory neúspěšné sérii ale zůstává v neúplné tabulce čtvrtý. Jablonec v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou bodoval a posunul se na 10. místo.

fkjablonec.cz
    24. kolo, Základní částFCS0:10:0FKJ

"Byl to z naší strany špatný výkon. Chyběly mi tam emoce, hlavně v závěru, kdy jsme dotahovali. Ale není to jen chyba hráčů, beru to i na sebe," řekl na tiskové konferenci trenér Slovácka Martin Svědík. "Jsme spokojeni, jeli jsme sem v silně kombinované sestavě. Ti hráči, co nastoupili, zaslouží absolutorium," řekl jablonecký kouč Radoslav Látal.

První šance zápasu patřily Severočechům a pramenily z nedůslednosti domácí obrany. Po průniku Čanturišviliho vystřelil v páté minutě těsně vedle Hollý, po rohovém kopu pak hlavičkoval Kratochvíl a přinutil Heču k akrobatickému zákroku.

Slovácko se k prvním vážnějším akcím dostalo po centrech, které usměrňoval mezi tyče Cicilia. Chyběl mu však důraz v zakončení, jeho spoluhráčům zase větší přesnost ve finální fázi. Mnohem nebezpečnější byl Jablonec. Drchala zastavil Doski před šestnáctkou na hranici pravidel, střelu aktivního Chramosty lapil pozorný Heča.

Po půlhodině hry skóroval po rohovém kopu Petržela střelou z hranice vápna, jenže 60. ligový gól čtyřicetiletého veterána sudí Všetečka po konzultaci s videorozhodčím Zelinkou neuznal, neboť Reinberk v ofsajdovém postavení bránil ve hře gólmanu Hanušovi. Bezbrankový stav nezměnil ani přímý kop Nebyly, který v závěru poločasu zlikvidoval domácí brankář.

Po přestávce začal sílit nápor domácích. V 50. minutě promarnil Sinjavskij možnost k zakončení, Petrželovu střelu pak zlikvidoval pozorný Hanuš. Gól ale padl na druhé straně. Kanakimana odcentroval zleva do šestnáctky, kde zcela volný Štěpánek v 61. minutě svou třetí ligovou brankou otevřel skóre. "Trenér mi vyčítá, že se málo tlačím do ofenzivy. Tak dnes může být spokojen," konstatoval Štěpánek.

Jablonec si pak hlídal náskok a Slovácko se do pevné hostující defenzivy jen těžko dostávalo. Severočeši ustáli i závěrečný nápor domácích a venku v lize vyhráli teprve podruhé z posledních 18 duelů. Se Slováckem v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou bodovali.

1. FC Slovácko - FK Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 61. Štěpánek.
    Rozhodčí: Všetečka - Caletka, Novák - Zelinka (video).
    ŽK: Kohút, Petržela, Kim Sung-pin - Kratochvíl, Hollý, Alégué.
    Diváci: 4229.

Slovácko: Heča - Reinberk (87. Vecheta), Hofmann, Daníček, Doski - Trávník (66. Kvasina), Havlík - Petržela (62. Juroška), Kohút (46. Kim Sung-pin), Sinjavskij (66. Kalabiška) - Cicilia. Trenér: Svědík.

Jablonec: Hanuš - F. Souček, Tekijaški, D. Souček - Štěpánek, Kratochvíl, Nebyla, Čanturišvili - Hollý (83. Alégué) - Drchal (74. Hübschman), Chramosta (46. Kanakimana, 90. Karban). Trenér: Látal.